Україна та Росія разом будуватимуть новий моста понад морем

Росія і Україна домовилися почати спільне будівництво мосту через Керченську протоку. Про це заявив у понеділок прем’єр-міністр РФ Віктор Зубков за підсумками засідання у Києві міжурядового комітету з економічного співробітництва між Україною і Росією. За словами Зубкова, відповідні доручення опрацювати це питання прем’єр-міністри Росії та України дали міністрам транспорту обох країн.


У свою чергу прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко повідомила, що робота над проектом транспортного переходу через протоку повинна початися в найближчий день. Вона також зазначила, що спільна діяльність на паритетних умовах із забезпечення безпеки мореплавання в Керченській протоці й Азовсько-Чорноморському басейні, а також захист морського середовища і розвиток транспортного сполучення відносяться до пріоритетів співпраці двох країн.

Міст через Керченську протоку, що розділяє Крим і Краснодарський край, був побудований у 1944 році, проте менш ніж через рік він був зруйнований зимовими штормами і за радянських часів відновлювати не його стали. Питання будівництва нового моста активно обговорюється з кінця 1990 років. У 2003 році Керченська протока опинилася в центрі суперечки між Росією і Україною після того, як влада Краснодарського краю, прагнучи запобігти розмиву морського берега, почала зводити греблю від Тамані у бік українського острова Тузла. Росію звинуватили в посяганні на українську територію. Після втручання у конфлікт глав обох країн будівництво греблі було зупинене. У відповідь Україна погодилася підписати договір, за яким Керченська протока була визнана спільними внутрішніми водами Росії і України. (Кореспондент)