Пануюча у Київському небі: Батьківщина-Матір простягає свій запальний гнів крізь небо

Прозвана у народі численними прізвищами, наприклад, Залізною Дівою, Батьківщина-Матір, гнівна богиня, панує у небі над Дніпром у Києві. Вона важить 1000 тон, у 15 разів більш ніж Статуя Свободи, та сягає 68 метрів у висоту, виражаючи потрясіння та гнів війни. Динамічне та невтримне, її дівоче та водночас стурбоване обличчя ознаменовує Сталінградську Битву під час Великої Вітчизняної Війни. Понад 1.1 мільйон радянських солдат загинуло під час кровавих тижнів, та більш ніж вдвічі більше цивільних було знищено.


Автентична та нездоланна, Батьківщина-Матір є одним з визнаних зразків залізної влади колишньої Радянської Імперії. Відкриту Генеральним Секретарем Леонідом Брежневим, коли Україна ще входила до складу Радянського Союзу, статую з нержавіючої сталі, що панує на Київському горизонті, можна побачити за кілька кілометрів вздовж Дніпра. Побудований у русі, ніби його сила ще може зібрати весь крик війни, 70 футовий величезний меч Залізної Діви сягає так високо у небо, що червоний навігаційний ліхтар було поміщено на його верхівці, щоб попереджати літаки на невеликій висоті.

Значна технічна та інженерна робота разом з талантом скульпрота Евгена Вучетича породили залізну богиню, коли Радянський патріотизм ще був на підйомі. Невзіраючи на чутки щодо стійкості цоколю, товпи туристів досі йдуть, щоб побачити статую перед тим, як відвідати Музей Великої Вітчизняної війни та дізнатися історію, що криється за гнівом Батьківщини-Матері.