Тимошенко порівняла НАТО та Росію з мати та батьком

Український прем’єр Юлія Тимошенко оголосила, що для України обирати між Росією і НАТО, це те саме, що питати в дитини, кого вона більше любить, маму чи тата. Глава уряду пообіцяла мати гарні стосунки і з Росією, і з Європою.


На запитання щодо позиції Тимошенко стосовно вступу України в НАТО, вона відповіла, що вступ до альянсу можливий тільки після всеукраїнського референдуму з цього питання.

«Сьогодні увесь світ перебуває у взаємному співробітництві, всі країни ведуть переговори. Також і Росія має програми співробітництва з НАТО. Співпрацює з НАТО й Україна. Але для мене абсолютна цінність – це безпека, територіальна єдність країни й процвітання мого народу. А все інше на другому місці», зауважила український прем’єр.

На ремарку журналістів, про демарш Путіна щодо нестерпного ставлення Росії до присутності військових баз НАТО на Україні, Тимошенко відповіла, що дилема вибору Росія – НАТО схожа на запитання до дитини.

„Це мені нагадує питання до дитини, чиї батьки розлучаються: а ти кого більше любиш – тата чи маму? Україна перебуває в складній геополітичній ситуації. І було б дивно навіть намагатися відповісти на це питання однозначно. Я не хочу й не допущу, щоб з Україною розмовляли в такий спосіб: або – або”, заявила голова уряду.

Український прем’єр наголосила, що необхідно будувати дружні відносини з Росією, прагнучи, щоб Україну сприймали як європейську країну у цих стосунках. (Кореспондент)