Тимошенко намагається підвищити престиж науки

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко прагне посилити роботу Національної академії наук і Кабміну. Для здійснення цього вона збирається залучити молодих науковців до роботи в Академії наук. Про свій намір вона оголосила на черговому засіданні Кабінету міністрів у середу.


Тимошенко наголосила, що коли йдеться про підняття престижу Академії наук, то потрібно говорити про підняття престижу тих працівників науки, «які дійсно можуть рухати нашу науку вперед, і які відчуватимуть підтримку держави».
Попри немалий науковий потенціал, що існує в країні, «витока мозку» за кордон ще залишається значним фактором, гальмуючим зростання наукомістких галузей промисловості в Україні.

Прем’єр-міністр підкреслила, що необхідно докласти всіх зусиль, щоб науковці, особливо молоді і талановиті, «відчули, що держава їх цінує». «Щоб ми, власне, для таких наукових працівників створили програму соціальної підтримки, але виходячи з того, що люди дійсно працюють над значущими темами, що вони дійсно є серйозним потенціалом наукового розвитку нашої країни», – сказала глава уряду.

«Я хотіла б, щоб ми з вами свідомо, без якогось декоративного шуму, для себе визначили: наука є і завжди залишатиметься двигуном всіх процесів, які відбуваються в світі», – звернулася до членів уряду Тимошенко. (ФорУм)