Тарас Шевченко: поет, художник та великий герой України

Чимало років минуло зі смерті прославленого українського письменника, художника та національного героя Тараса Шевченка у 1861 році, але він продовжує ворушити свідомість країни своєю запальною пристрастю до “нашої землі, що нам не належить”.


Народжений у кріпацькій сім’ї, осиротілий ще підлітком, Шевченко був зобов’язаний працювати слугою на початку свого життя, поки хазяїн не помітив його талант митця. Шевченка віддали в науку до художника в Санкт-Петербург, де його картини пригорнули увагу інших. Цінителі його живопису зібрали 2500 карбованців, щоб купувати свободу молодому митцю. Шевченко отримав увагу як художник за свій портретний та пейзажний живопис, але саме зображення історичних подій, що зверталися до підкореного положення України царською Росією, принесли йому загальну відомість. Вже тривалий час поезія Шевченка утримує серця українців. Перша його поетична збірка, „Кобзар”, була ностальгічним відображенням України, але пізніше його творчість була спрямована на звинувачування російських пригноблювачів його країни. Глашатай української незалежності, Шевченко був заарештований та засуджений до десяти років заслання у Сибір. Папір та олівець були вирвані з його рук. Але він спроміг писати та малювати таємно від влади, та багато з його робіт, створених під час заслання, зараз виставлені в музеях Києва та Харкова.

У сучасній Україні школярі вивчають поезію Шевченка.

У багатьох українських містах пам’ятники Леніну були замінені не пам’ятники Шевченкові , споруди та університети названі на честь українського поета-борця. Витримавши перевірку часом, шевченкові запальні слова було чути на вулицях Києву під час стрімких днів Померенчевої Революції: „Поховайте та вставайте, кайдани порвіте і вражою злою кров’ю Волю окропите”, що знов довело, яке місце він займає в історії.