Стерилізація бездомних тварин – найгуманніший шлях

Київських прихильників гуманного ставлення до тварин в новому році очікує приємна новина. Нарешті столичні чиновники вирішили боротися з проблемами, що виникають через численну кількість бездомних тварин, так, як це роблять в цивілізованих країнах – стерилізацією. Про це повідомила заступник голови КГДА І.Кільчицька. За її словами стерилізація стане початком гуманного відношення до тварин та буде застосована в інших містах України, як це практикують в багатьох країнах Європи”.

Стерилізацію проводитимуть в державних ветлікарнях на Подолі, Троїщині та у притулкі SOS в Пірогово. Після операції тварин повертатимуть на місто, звідки їх було виловлено, та стерилізовані тварини помічатимуться спеціальними ошийниками. До 2011 року заплановано застосувати 76 мільйонів гривень на бездомних тварин. 56 з них підуть на будівництво притулків, а 20 мільйонів – на стерилізацію.

КГДА планує працювати разом зі столичною організацією захисту тварин, в якої вже існує волонтерський проект по стерилізації бездомних тварин, про який докладніше можна дізнатися на форумі сайту.

Англійські експерти-кінологи вважають, що стерилізація та вживлення мікрочипів є найефективнішими та найгуманнішими заходами зменшення кількості бродячих тварин. Організація захисту тварин «Dog s Trust» інвестувала 3 мільйони фунтів в цю програму. За останні п’ять років мікрочіпи вживили 184 тисячам собак та 150 тисяч собак були стерилізовані. Британська політика щодо бездомних тварин виявляється досить успішною, бо за останні роки в країні їх кількість значно зменшилася.

Але, як показує світова практика, зменшити кількість бездомних тварин лише за допомогою стерилізації неможливо. Підхід до проблеми повинен бути комплексним. Кількість вуличних тварин кожного дня поповнюється новими, яких викидають недбалі власники. Тож, треба розробити й систему обов’язкового ліцензованого придбання та розмноження тварин, а також підвести законну базу проти тих, завдяки кому тварини опиняються на вулиці. Також, слід подумати, що робити з пацюками, якщо з вулиць зникнуть бездомні коти.