НАТО пропонує Україні надіслати корпус в Афганістан

Голова оборонного коледжу НАТО Марк Ванкейрсбілк запропонував, що заплановане розширення участі України в операціях під егідою НАТО доцільно почати з місії в Афганістані.


Ванкейрсбілк у зв’язку з можливим розширенням участі України в операціях під егідою НАТО зазначив, що «для альянсу пріоритетним напрямком зараз є місія в Афганістані. Наразі спостерігається поліпшення ситуації, але необхідно зосередити більше зусиль для закріплення процесу».

Говорячи про напрямки, у яких Україна може допомогти альянсу у випадку розширення своєї присутності в Афганістані, Ванкейрсбілк заявив про заміщення сил Канади й Данії. Чисельність канадського й датського контингентів в 2007 році становила 2500 і 420 військовослужбовців відповідно.

Втім, як пояснив начальник оборонного коледжу НАТО, мова не йде про повну заміну того або іншого контингенту українськими військовослужбовцями. “Якщо Україна зможе направити скільки-то людей, туди ж можуть бути відправлені й представники інших країн. Тоді ми повинні будемо дивитися на загальне число”, уточнив пан Ванкейрсбілк і підкреслив, що питання збільшення чисельності військовослужбовців є суверенним правом України.

Тим часом глава комітету з питань національної безпеки й оборони Анатолій Гриценко виступає проти передислокації бойових підрозділів в Афганістан. “Республіки колишнього СРСР мають свою сумну історію. Це не та країна, куди ми повинні посилати свої бойові частини. Максимум, на який ми можемо піти – це присутність військових медиків або декількох штабних офіцерів, які не беруть участь у виконанні бойових завдань”, сказав він. (Кореспондент)