Київ: Соціальні ініціативи Л.Черновецького

Мера Києва Л.Черновецького знов турбують труднощі соціально малозабезпечених жителів міста. Раніше, за словами першого заступника голови КМДА Д.Басса, влада столиці почала проведення аукціонів з продажу елітного житла, кошти від яких будуть використовувати для придбання житла інвалідам, багатодітним сім’ям та іншим представникам малозабезпечених пластів населення (mediaua.com.ua)


Після житлового питання, мер столиці стурбувався продовольчою корзиною малозабезпечених киян. За його новою ініціативою, готується розпорядження щодо створення міської комісії, яка займатиметься питаннями втілення пільгового обслуговування нужденних. Комісія має скласти програму, за якою пільгові категорії громадян зможуть отримувати основні продовольчі товари за соціально доступними цінами. По-перше, планується визначити кількість сімей, що потребують допомоги та затвердити перелік найнеобхіднішім товарів. З словами голови майбутньої комісії, І.Кільчицької, на ці продукти встановлять торгівельну набавку в 5%, за рахунок чого кожна родина зможе економити 30-40 гривень. В кожному районі створюватимуть мінімум дві муніципальних крамниці, де певні категорії громадян обслуговуватимуть за спеціальними цінами. Також, за прикладом дисконтних карток на придбання товарів зі знижкою від 3% до 10% в супермаркетах, які вже отримали біля 30 тис. інвалідів та ветеранів війни, планується забезпечити такими картками соціально незахищені родини.

Крім того, міський голова підписав вказівку, в якої йдеться про забезпечення багатодітних сімей міста автотранспортом. Родини, де виховують вісім та більше дітей забезпечуватимуть мікроавтобусами. Як повідомляє прес-служба КМДА, 24 родини отримають подарунки від мерії, яка виділяє з міського бюджету 1 мільйон 838,9 тисяч гривень. Також, підтримуватимуться добровільні пожертви від фізичних та юридичних осіб.