Кияни вшанували пам’ять жертв Голодомору

В суботу у Києві на Михайлівській площі проходила акція пам’яті жертв Голодомору в Україні в 1932-1933 роках під назвою «33 хвилини».


Прес-секретар організації «Пласт» Ярослава Тимошенко в суботу повідомила, що акцію засновано 10 червня 2008 року у Кіровограді і її «благословив» Президент України Віктор Ющенко. Він розпочав її 10 червня на Кіровоградщині, зачитавши частину прізвищ із величезного списку.

У суботу акція «33 хвилини» проходила у чотирьох містах України: у Києві, Черкасах, Полтаві і Кіровограді. «Під час цієї акції будуть зачитані імена людей і сімей, загиблих від Голодомору на території того регіону, де проходить акція», – сказала Тимошенко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Організатори сподіваються, що з вересня цього року такі акції проходитимуть по всій Україні.

Відповідаючи назапитання, чому акція проходить саме цього дня, прес-секретар зазначила, що в цю суботу православні відзначають поминальний день перед Святою Трійцею.

Пластуни вважають, що символічно не менше 33 хвилин необхідно, щоб зачитати списки загиблих від Голодомору в регіоні.

У Києві біля пам’ятника жертвам Голодомору на Михайлівській площі акція зібрала мало людей: близько 20 «пластунів», а також жителів і гостей столиці.

За матеріалами «ForUm» та «Газети по-українськи»