Генеральний секретар НАТО спровокував акції протесту

Антинатовські акції в Україні Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер називає “демократією у дії”


Про це він заявив на спільній прес-конференції з Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко після зустрічі делегації НАТО з членами українського уряду.

Відповідаючи на питання журналістів, як Схеффер реагує на такі акції протесту, які спостерігалися сьогодні в Києві і як можна переконати український народ, що НАТО “не таке страшне”, Генсек альянсу відповів: “А я сам страшно виглядаю?”
Схеффер сказав, що коли бачить подібні демонстрації, то вважає, що перебуває в демократичній країні.

“Коли я бачу такі демонстрації, то перше, що спадає на думку, – це демократія у дії, а Україна – це демократична держава”, – сказав Генсек НАТО.

Схеффер підкреслив, що кожна людина має право на власну думку, оскільки це невід’ємна характеристика демократії. Генсек Альянсу відмітив, що свого часу Україна не була демократичною країною. Він також додав, що сьогодні, пересуваючись по Києву, він бачив не лише “антинатовські” протести, але і акції на підтримку альянсу. Він підкреслив, що як НАТО, так і українська влада повинні зробити все для того, щоб пояснити громадянам країни, що таке НАТО.

Приїзд до Києва Генсека НАТО Яапа де Хоопа Схеффера спровокував акції протесту як противників, так і прихильників вступу України в альянс.
16 червня в Києві пройшла зустріч Президента України Віктора Ющенка, з делегацією Північноатлантичної Ради і Генеральним секретарем НАТО Яапом де Хооп Схеффером.

Нагадаємо, що 16 червня в Києві також пройшла зустріч прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко і Генерального секретаря НАТО Яапа де Хооп Схеффера. За словами Тимошенко, візит делегації до України сприяє інформуванню українців про цілі альянсу.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко подарувала Генеральному секретареві НАТО Яапу де Хооп Схефферу монографію Віктора Януковича, в якій декларується вступ України в альянс у 2008 році.
Раніше в інтерв’ю телеканалу Інтер Схеффер заявив, що український народ сам повинен вирішити, чи потрібне йому членство в альянсі.

Візит проходить на запрошення Президента України задля розвитку прийнятого Бухарестським самітом рішення про початок періоду інтенсивних контактів з Україною на високому політичному рівні з метою активізації політичного діалогу між Україною і НАТО.

За матеріалами УНИАН, Українські новини, Интерфакс-Украина, ЛIГАБiзнесIнформ, Корреспондент.