Українські націоналісти звинувачують Москву та Ющенка. Москві є що відповісти

В суботу 24 листопада під час траурного мітингу, присвяченому пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, президент Країні В.Ющенко відмітив, що Голодомор був спланованою акцією геноциду більшовицької Москви проти українського народу, який боровся за свою незалежність. Проте, українські націоналісти залишилися незадоволеними діями президента. Вони звинуватили Ющенка в лицемірстві. Вже за годину після завершення мітингу на Європейській площі зібралося декілька десятків активістів з ціллю проведення акції по зносу пам’ятника Г.Петровському, керівнику більшовиків в Україні в 1920-30 роки, на честь якого назвали місто Дніпропетровськ. Кордон міліції завадив націоналістам знести пам’ятник, після чого голова київської організації партії „Свобода” А.Мохник заявив: „Вони там говорять про пам’ять жертвам, а вже за 500 метрів ще й досі стоїть пам’ятник кату України. Це – лицемірство!”.


21 листопада президент звинуватив у трагедії більшовицький режим, але, за словами Ющенка, «питання про помсту або суд над винними не стоїть, бо сьогодні вже нема кого судити». Також, 22 листопада в секретаріаті президента повідомили, що «Україна не має претензій до будь-якої держави», підкреслюючи, що «без сумнівів, голодомор був геноцидом українського народу» (rosbalt.ru). Нагадаємо, що раніше представники націоналістичних сил в Україні запросили президента, парламент та уряд подати позов до Міжнародного Європейського Суду проти Росії про матеріальну компенсацію Україні та її громадянам , що стали жертвами спланованих акцій геноциду.

Нещодавно в Москві активісти молодіжної організації ЄСМ зробили спробу зруйнувати експонати виставки, присвяченої Голодомору, що проходила в Українському культурному центрі. Мер міста Ю.Лужков відмітив, що засуджує дії молодих людей, але впевнений, що «певні політичні сили хочуть зв’язати Голодомор з діями російської влади, але вони забувають, що голодомор був не тільки на Україні, але й в Поволжжі та Казахстані.» «Що ж, нам тепер в голоді, що був у Поволжжі, звинуватити Україну?» – запитав він. «Мені здається, мета цієї виставки – посварити український та російський народи. Але ніяка влада не зможе нас посварити» – запевнив він.