Київський метрополітен приваблює місцевих жителів та іноземних прихильників

Система метрополітену в Європейських та Американських містах існувала давно, в той час як у місті Києві підземка є сучасним варіантом суспільного виду транспорту. Відкрита осінню 1960 року, після 11 річного періоду будівництва, система Київського метрополітену перетворилася на одиницю виміру швидкості та стилю. Дійсно, хоча швидкісне перевезення з’явилося з запізненням, у сьогоденні більш ніж 1,7 мільйонів пасажирів користуються його швидкістю та ефективністю.


Побудована у десятиріччя пост-сталінського правління, архітектура перших станцій базується на радянських мотивах. З часом з’являється більш декоративне вбрання станцій, яке вбирає в себе українську естетику. За часів встановлення незалежності у 1991 році система Київського метро отримала так би мовити українське обличчя. Вивіски та звукові оголошення, які раніше були російською та українською мовами, зараз демонструються лише українською.

Прояви вандалізму та зображення графіті не є ознаками Київського метрополітену, і сьогодні, система має кращий ступінь захисту, ніж інші більш сучасні системи швидкісного перевезення. В умовах зростання проявів тероризму у всьому світі, камери спостерігання були вмонтовані впродовж 59 кілометрів всієї системи. Чистота це не єдина ознака Київського метрополітену, на яку він претендує. Сорок років експлуатації встановили рекорд у сфері безпеки, позначивши метрополітен як один з не багатьох в світі, в практиці якого повністю відсутні випадки аварій.

Серед систем перевезення мандрівників по усіх частинах Києва, систему метрополітену планується збільшити у довжину майже вдвічі до 2030 року. У минулому майже не існувало умов для подорожування метрополітеном інвалідів, але планування нових станцій передбачає ліфти, а переоснащення старих станцій знаходиться на стадії розробки. Вивіски та надписи метрополітену українською мовою, але у продажу є карти англійською мовою. Проїзд метрополітеном шалено дешевий. Ціна жетона 50 копійок дорівнює американським 10 центам. Автомати по продажу жетонів знаходяться у метрополітені, або жетони можна придбати у касах.

Якщо Ваші ноги втомилися від пішохідних прогулянок самим великим українським містом, чому б не відпочити у метрополітені? Спостерігання за перехожими допоможе Вам скоротати час, коли поїзд, який Вас перевозить, рухається у іншу частину міста.