Біля 300 тисяч українських дітей не відвідують школу

За даними ЮНЕСКО, в Україні зараз більш ніж 300 тис. дітей молодшого шкільного віку не відвідують школу (rosbalt.ru). Поруч з Україною серед лідерів також опинилися Росія та Туреччина. В цих країнах також біля 300 тис. дітей не ходять до учбових закладів.


З одного боку, в країні за останній час з’явилося багато нових державних та приватних учбових закладів. З іншого боку, значна частина громадян залишається за бортом навчання та освіти. Це – й малолітні безпритульні, яких за даними Міністерства зі справ сім’ї, дітей та молоді, в країні більш ніж 30 тисяч, й діти нелегальних іммігрантів та біженців, й просто діти з проблемних сімей, яких у країні безліч. Кожного року сиротами при живих батьках залишається біля 10-12 тисяч дітей. За останні 10 років кількість дітей без опіки батьків зросла на 60%. В середньому, в місті в одному районі на вулиці знаходяться 30-40 дітей, а в селі – 1-2.

В цілому у світі кількість дітей, що не відвідують школу, знизилося з 96 мільйонів у 1999 році до 72 мільйонів у 2005 році. Серед найгірших в цьому аспекті країн – країни Африки, Бангладеш, Індія, Непал, Мавританія, Марокко та Пакистан. Найкращі показники з доступності та якості освіти – в Норвегії, Великобританії, Словенії, Швеції, Кореї та Італії.

Цікаво, що за інформацією того ж ЮНЕСКО, в 2000 – 2004 роках грамотність серед дорослого населення в Україні була 99,6%, а серед молоді – 99,9%. За даними міністерства освіти та науки, на 10 тисяч українців приходиться 500 студентів.