Вступ до СОТ знищить українське сільське господарство?

Ну думку експертів, вступ України до Світової організації торгівлі може негативно вплинути на цукрову та молочну галузі, а також овочівництво.

Міністр зауважив, що при вступі України до СОТ «особливих знижок нам ніхто робити не буде. До двох основних вимог відносяться безпека продукції і її конкурентоспроможність. Їх виконання дозволить Україні успішно конкурувати на світових ринках»

Як стверджує Мельник, Україна за рахунок найбільш затребуваної на світових ринках продукції при відповідній розумній, виваженій державній політиці зможе підтягувати проблемні галузі.

«Безумовно, є ризики для деяких галузей», – сказав Юрій Мельник, міністр аграрної політики України, відповідаючи на питання, як відіб’ється вступ до СОТ на аграрному секторі країни, на четверговій прес-конференції. Найбільше можуть постраждати цукрова, молочна галузі і овочівництво, оскільки вони базуються на дуже дрібних господарствах, що не можуть повністю відповідати показникам якості і стандартам СОТ. При цьому міністр наголосив, що вступ України до СОТ – це великий шанс брати участь в світових ринках, які останнім часом з деяких позицій стали дефіцитними.

Нагадаємо, що 16 січня цього року Україна і ЄС досягли компромісу в питанні експортних мит, яке зняло останню перешкоду на шляху України до СОТ. 25 січня Робоча група з вступу України до СОТ затвердила звіт України по вступу до цієї організації.