Чи буде 2 травня вихідним?

Здається, президент країни В.Ющенко вирішив розібратися ще з одним святом, що залишилося з радянських часів. Але цього разу президента стурбувало не на саме свято 1 травня, а наступний день, який завжди був вихідним. Не слід хвилюватися. За законом зберігання енергії, якщо один вихідний зникає, десь має з’явитися новий. Отже, наш законослухняний президент зареєстрував у Верховній Раді законопроект, яким пропонується відмінити вихідний день 2 травня, проте залишити святковим 1 травня.


Новий вихідний, за замислом президента, тепер має бути 22 січня. В цей день слід святкувати нове свято – День соборності України. «22 січня 2009 року Україна відзначатиме 90-у річницю проголошення Акту злуки – об’єднання двох українських державних утворень – Української Народної Республіки і западно-украинской Народної Республіки в єдину соборну державу.

Це було знакова і надзвичайно важлива подія в історії України, яка засвідчила непорушність бажання українців, що проживали раніше у складі різних держав, до створення власної соборної держави, здатність українських регіональних еліт об’єднуватися навколо цієї ідеї», – мовиться в записці пояснення до законпроєкту Ющенка (nr2.ru).

Законопроекти, внесені президентом України, мають статус «невідкладних» і повинні розглядатися Верховною Радою в першочерговому порядку. Перешкодити авторові нового проекту ощасливити своїх громадян щонайшвидше можуть тільки несвідомі депутати, що саме зараз блокують роботу Верховної Ради.