Інфляція в Україні продовжується

За минулий жовтень інфляція становить 2,9%, а з початку цього року рівень цін на продовольчі товари зріс на 11,7%. Це – рекордний рівень інфляції за останні 5 років. Але, за прогнозами експертів, до кінця року інфляція може сягнути 15%. За словами аналітика Міжнародного центру перспективних досліджувань А. Жолудя, в листопаді слід очікувати зріст цін на 1%, а в грудні – на 2%. Рекордний рівень інфляції в країні – у Києві (13,5%). Раніше Кабмін прогнозував інфляцію на 2007 рік на рівні 7,5%. У свою чергу, міністр фінансів Н.Азаров прогнозує, що в листопаді ціни мають стабілізуватися, а інфляція – знизитися (Дело).

Найбільш подорожчали такі продукти споживання, як масло (173,1%), яйця (143,4%), фрукти(138,3%), мука (130,3%) та молоко (127,8%). Ціни на одяг та обув зросли на 1,1%, комунальні послуги – 6,7%, медичні послуги – 10,1% , освіту – 15,2% та транспорт – 7,9%.

Український уряд вважає, що в усьому винні світові тенденції, зріст цін на газ та незадовільна робота місцевих адміністрацій. Місцеві урядовці запевняють, що роблять все можливе, щоб контролювати зріст цін, але за деяких обставин, таких як подорожчання собівартості продуктів, це не завжди вдається.

Щоб втримати ціни, уряд надав доручення Генпрокуратурі перевірити за допомогою податкової інспекції, управління по контролю за цінами, „Укрметртестстандарту” та інших відомств, як встановлюються та регулюються ціни на продукти. Антимонопольний комітет України також запропонував узаконити єдині правила для всіх учасників ринку, зменшити участь посередників та, якщо ціна на основні продовольчі товари зростатиме більш ніж на 5%, пропорційно зменшувати торгівельну надбавку.