В Україні потроху відновлюється цензура

Президент Академії української преси Валерій Іванов заявив про негативну ситуацію що склалася в українському інформаційному просторі.


В Академії української преси вважають, що попри поліпшення ситуації в порівнянні з часами президентства Кучми, зараз спостерігається нова хвиля обмежень доступу журналістів до інформації, а на регіональному рівні – пряма дія політичної цензури.

«Загроза фізичного знищення і далі нависає над українськими журналістами. Більшість злочинів проти них не розкрито зовсім. В тому числі, й тих злочинів, які сталися за останні роки», – сказав Президент Академії Іванов.

Експерт назвав процес запровадження суспільного мовлення таким, що фактично зупинився. Далі декларацій, які виголошують нинішні, а раніше виголошували попередні керівники держави справа не просувається. На думку Іванова, це свідчить, що влада незацікавлена в реформуванні державних ЗМІ та запровадженні незалежного від неї суспільного мовлення.

Нагадаємо, 3 травня журналісти всього світу відзначали Всесвітній день свободи преси. Мета існування Дня свободи преси – показати всьому світові виняткову важливість ролі вільної преси у становленні демократії та процвітанні на планеті. (Кореспондент)