У Карпати привезуть зубрів з Європи

У лісах Львівщини невдовзі побільшає зубрів, їх привезуть з Голландії, Польщі та Словаччини. На території області ці велетні живуть лише у Сколівських бескидах та у господарстві Стир. Як запевняє генеральний директор «Львівлісу» Анатолія Дейнека, потенціал цих господарств дозволяє утримувати стада до 40 зубрів. Натомість зараз у національному парку «Сколівські бескиди» проживає лише 12 зубрів гірської популяції. А у Стиру – вісім.


Тепер львівські лісівники в рамках спільного екологічного проекту з інститутом екології Карпат та Євросоюзом планують завезти ще 8 велетнів.

«Цей проект вже триває років три. Проте, українське чинне законодавство не відповідає рівню законодавства наших ахідних партнерів. У нас виникли проблеми вже на рівні документації. Зокрема, щодо пересилки, а також щодо ветеринарних вимог, відповідно до яких вимагається виїзд 2-ох працівників з України на місце, звідки беруть тварин, проте їхню поїздку нема кому оплатити.

Тварини відібрані вже з кінця літа. Вартість одного зубра 1600 євро. Їх привезуть з Швеції, Німеччини та Бельгії. Ми вибрали найбільш генетично віддалених особин для збільшення їх популяції. Для зубрів національний парк «Сколівські бескиди» є їх природнім ареалом. Наразі тут є від 9 до 13 особин, коли в сусідніх до нас у Польщі «Західних Бещадах» живе близько 180 особин. Надіємося, що за 2-3 місяці нам вдасться владнати документацію і починати завіз тварин», – говорить Оксана Марискевич, співробітник інституту екології Карпат НАН України. (Кореспондент)