Любиш кататися, люби й гроші платити

Чи є рішення міської влади розібратися з несанкціонованим паркінгом негативним чи позитивним моментом в житті міста?


З одного боку, більш упорядкованими стануть місця „стихійних” парковок, особливо біля міських ринків, де неправильна парковка заважає безпеці руху та займає торгівельні місця. Також, більш коштів находитиме до міського бюджету. З іншого боку, тепер кишеня харківського автолюбителя полегшає на одну гривню в годину, якщо він буде вимушений користуватися муніципальними послугами. При зростанні цін на бензин та при загальному подорожчанню життя, це, погодьтеся, не дуже приємний сюрприз.

17 жовтня міський виконком вирішив зробити платними ще 4 місця паркування автомобілів: вул.Петровського 37/39; вул. Метробудівників, 4б; вул. Слов’янська, 6; вул. Шевченка, 26. Про це повідомив директор Департаменту транспорту та зв’язку Е.Водовозов (“http://news.mediaport.info/city/2007/46001.shtml”). Він також пояснив, що несанкціоновані парковки залишаться на своїх місцях, але тепер за них платитимуть в міську казну. Комунальне підприємство „Муніципальна парковка” обслуговуватиме об’єкти.

Але мер Харкова, М.Добкін вважає, це не вирішить проблеми з відсутністю парковку в деяких найбільш популярних місцях. Для цього потрібно буде збудувати наземні або підземні паркінгі. Вже існують реальні проекти та інвестори, заінтересовані у втіленні цих проектів в життя. Так, на вул.Пушкінській та пл.Конституції, біля Держпрому та біля вул. Скрипника в недалекому майбутньому можуть з’явитися споруди для паркування автомобілів.

Цікаво зауважити, що декілька років тому існуючі платні муніципальні парковки були закриті рішенням харківської влади через нерентабельність. Чи готові Харків’яни зараз до нововведення можна буде побачити вже скоро.