Харків’яни, що жили 200 років тому, знов були згадані своїми нащадками

Приватний музей міської садибі та Державний архів Харківської області видали книгу, яку можна назвати „Харківські казки”. Але це не чарівні історії, як це може прийти на думку. Це – своєрідний перепис населення міста за 1782 рік. „Казки”, у даному контексті, походить від слова „казати”, або „переказувати”.


Колись, кожний простий житель Харківського намісництва та всіх його населених пунктів повинен був прийти до волосного управління, та залишити інформацію про себе та про свою родину. За словами Андрія Парамонова, директора Приватного музею міської садиби, дуже часто люди вказували свій вік не докладно, бо на це не зверталося уваги. Також, хоча писарі того часу писали чисто, сучасна людина мало що може зрозуміти в записах архіву.(news.mediaport.info)

Зацікавити подібна робота може не тільки істориків, соціологів та інших дослідників, але й тих, хто бажає дізнатися історії свого роду.

Ця книга вийшла у рамках серії „Слобожанські родоводи” Міського Архіву та музею міської садиби . Також, планується видати подібну книгу про жителів Чугуєва.