Харків та Євро 2012

Як відомо, чемпіонат Європи з футболу 2012 має пройти на Україні та в Польщі, які виграли тендер на його проведення. Київ, Львів, Донецьк, Дніпропетровськ, Варшава, Познань, Гданьськ, Вроцлав через 5 років будуть приймати ці спортивні змагання. Але, якщо у Львові до 2010 року не встигнуть збудувати стадіон, резервне місто Харків прийме два матчі Євро-2012. Так, заступник мера Харкова Ігор Шурма вважає, що місто має шанси перехопити матчі у Львова. На його думку, „…Харків набагато далі пішов, ніж Львів, бо, судячи з публікацій, західна столиця не має тих функцій, що є у Харкові…”


За словами харківського мера М.Добкіна, Львів може не встигнути побудувати стадіон до 2010 року, якщо не почне робити це вже зараз. Це останній строк, коли УЕФА остаточно прийме рішення щодо проведення матчів.

У Харківській міській раді створено управління з питань підготовки та проведення у місті турніру Євро 2012.

Вже розроблено концепцію реконструювання міста, згідно з якою Харків зазнає значних змін. Це, в першу чергу, стосується доріг та збудування „Металіст-Сіті”, так званого міста у місті. Навколо стадіону планують зробити нові готелі, бізнес-центри, ресторані та торгівельно-розважальні комплекси.

Але, незважаючи на впевненість харківськіх чиновників та бізнесменів, основна боротьба між двома містами за право проведення матчів чемпіонату Європи ще попереду.