На Волині буде створено Музей лісу

В північно-західному регіоні України буде створено унікальний комплекс. Там знаходитимуться старовинні експонати знарядь праці, обробки деревини і тому подібне, а також у Музеї будуть укомплектовані і персональні фонди заслужених лісоводів Волинського краю і людей, які внесли особливо вагомий внесок у розвиток лісової галузі. Про це журналістам повідомили в прес-службі Волинського обласного управління лісового і мисливського господарства (for-ua.com).


Першим експонатом майбутнього музею стала 70-літня емальована вивіска з контори Смідин-Вижівського надлісництва, яке існувало з 1925 до 1939 років, за часів перебування волинських земель у складі Польщі. Її подарувало керівництво ДП «Старовижівський лісгосп». Лісівники чекають активної співпраці від тих, хто має безпосереднє відношення до подій, пов’язаних з історією лісу (документи, фотографії, нагороди, карти, засоби виробництва, предмети побуту тощо) і просить надати їх для комплектування фондів музею.

Як наголошується в повідомленні, до цінних експонатів майбутнього музею належить австрійський довідник для визначення кубомаси заготовленої круглої деревини. Він був виданий у зв’язку з переходом на метричні заходи і написаний польською і німецькою мовами. Приблизний вік цього експоната – 120 років.

Музей волинського лісу планують відкрити цього року. Волинські лісівники вже знайшли приміщення для такого оригінального закладу. Його експозиція буде розташована в урочищі Лопатень Ківерцівського району. Вона потіснить колишній Музей партизанської слави. Наразі занедбане приміщення ремонтують. «Партизани» перебазуються на другий поверх, а на першому розложаться «лісівники».

Варто зазначити, що в області вже давно проявляють цікавість до лісової історії, зокрема, нещодавно вийшла у світ і отримала популярність книга «Літопис волинського лісу».