Газ для України подорожчає

В інтерв’ю російському журналові Підсумки голова Газпрому Олексій Міллер розповів про непрості відносини з одним з головних бізнесів-партнерів – Україною.


Відповідаючи на питання, як будуть надалі розвиватися газові відносини Росії та України, Міллер сказав, що з 1 січня ціни для середньоазіатського споживача зростуть до європейського рівня. Відповідно й Україна не буде виключенням.

Точну цифру голова російського монополіста наразі не назвав, але повідомив, що істотне підвищення неминуче.

Водночас Олексій Міллер сказав, що Газпром розділяє бачення України на ріст цін на транспортування газу по українській території.

Він також зазначив, що українським колегам треба розуміти: при подібному підході і прокачуванні через Росію туркменського газу для потреб України також буде коштувати інших грошей. “А як інакше? Дзеркальна ситуація. І ще питання, кому вигідніше підвищення…”, – констатував голова Газпрому.

Коли в Міллера запитали, чи не час побудувати газопровід в обхід України, він відповів, що пора і, до того ж, не один. Голова російського газового монополіста розповів, що тепер йде реалізація проектів двох потоків – Південного і Північного.
За словами фахівця, у такому плані інтереси ЄС і Росії збігаються. До того ж найближчим часом буде підписана міжурядова угода зі Словенією, досягнута домовленість з Австрією, – розповів журналістам Міллер.

Також голова Газпрому сказав, що підопічне йому підприємство уже ввійшло в трійку найбільших акціонерних компаній планети, і це, як кажуть, “ще не вечір”.

Нагадаємо, що раніше НАК Нафтогаз пропонував Газпрому створити дві робочі групи для підготовки довгострокових контрактів на постачання блакитного палива.
За матерiалами «Новинар»