Франція пропонує надати Україні асоційоване членство в ЄС

Офіційний Париж направив у офіс Єврокомісії пропозицію надати Україні статус асоційованого члена ЄС. Президент України Віктор Ющенко прогнозує надання Україні асоційованого членства вже у вересні цьогоріч.


Про це Президент України повідомив, виступаючи сьогодні, 7 квітня, на V Асамблеї Всесвітнього руху за демократію. Віктор Ющенко зазначив, що у вересні планується підписати політичну частину нової Посиленої угоди між Україною та ЄС, де вперше буде зафіксовано асоційоване членство України в ЄС.

За словами Президента, таку пропозицію сформулювала Франція і направила в офіс Єврокомісії, яка, в свою чергу, направила цей проект країнам-членам ЄС. “Думаю, ми отримаємо чітку перспективу членства в ЄС, як декілька днів тому отримали чітку перспективу членства в НАТО», – сказав Президент, висловивши впевненість, що Україна буде повноправним членом як ЄС, так і НАТО.

«Для мене немає сумніву», – наголосив Віктор Ющенко. Він також відзначив, що друга частина Посиленої угоди між Україною та ЄС передбачатиме створення зони вільної торгівлі, і ці переговори сьогодні також тривають.

Водночас Президент вкотре наголосив, що для України залишаються важливими добросусідські відносини з Росією.

Як повідомлялося, раніше міністр закордонних справ України Володимир Огризко заявляв, що українські дипломати докладуть максимум зусиль, аби вже до червня цього року підписати нову посилену угоду з Європейським Союзом. У грудні 2007 року урядовці заявляли, що Україна погодила положення нового базового договору Україна – ЄС. (Кореспондент)