Чорнобильську зону перетворять на заповідник

Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи України може створити природні заповідники й заказники на території зони відчуження ЧАЕС.


Про це повідомив на брифінгу в п’ятницю голова МНС Володимир Шандра. За його словами, влітку на територію зони відчуження планують завезти зубрів, які спочатку перебуватимуть в обмеженому замкнутому просторі.

«У нас буде проведено експеримент, я думаю, ми завеземо до 10 зубрів у зону відчуження для збагачення біорізноманітності цієї території», – сказав він.

Планується, що зубри будуть завезені до Чорнобильської зони вже у поточному році, передає «Інтерфакс-Україна».

“Після реалізації цього пілотного проекту можна буде говорити про доцільність створення природоохоронних об’єктів на цій території”, – сказав голова МНС.

Нагадаємо, нещодавно Міністр МНС Володимир Шандра заявив, що радіаційний фон в Україні, зокрема, на ЧАЕС, залишається у межах норми та не перевищує щоденних показників, його перевіряють кілька разів на добу.

Голова МНС України також зазначив, що необхідно організовувати туристичні маршрути в зону відчуження, “щоб люди бачили ціну людської помилки”.

За матеріалами РИА Новости, Корреспондент, ForUm.