Євро-2012: Новини

На підготовку персоналу в сфері обслуговування під час Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, що відбудеться в Україні та Польщі, з українського бюджету планується виділити 200 мільйонів доларів (rian.ru). Спеціалісти високого рівня обслуговуватимуть гостей різних національностей та віросповідань. За словами директора департаменту профтехосвіти міністерства освіти та науки Т.Десятова, „будуть враховані всі особливості гостей… В сфері харчування передбачені окремі столи для вегетаріанців, крім того, для мусульман будуть виділені місця для молитв”.


Згідно з проектом Держбюджету на 2008 рік на фінансування заходів з підготовки до чемпіонату передбачалося виділити 3,9 мільярдів гривень (news.liga.net). За думкою міністра фінансів України Н.Азарова, таке фінансування повинно стати „каталізатором інвестицій в цю важливу для укріплення іміджу України подію”. Ці кошти планувалося направити на будівництво та реконструкцію аеропортів, модернізацію доріг та реконструкцію НСК „Олімпійський”.

Нагадаємо, що ще в червні цього року Європейський футбольний союз виразив серйозне занепокоєння ситуацією навколо НСК „Олімпійський”, де було заплановано провести фінальний матч чемпіонату Європи. Найголовнішою проблемою стало будівництво на площі перед НСК торгівельно-розважального центру. В УЄФА заявили, що, якщо споруду не знесуть до нульового рівня та не звільнять евакуаційні шляхи для глядачів, матчі рівня Чемпіонату Європи на цьому стадіоні проводитися не зможуть. Тепер, влада столиці разом з Президентом В.Ющенко вирішили не зносити розважальний центр, але побудувати нову арену для проведення фіналу. За планами, новий стадіон розташується на Дарниці. В районі також може з’явитися новий житловий масив, де розселятимуть туристів. Не важко здогадатися, яким чином це вплине на український бюджет.