Європа занепокоєна кандидатурою майбутнього Президента України

Спікер українського парламенту Арсеній Яценюк висловив сумнів щодо доцільності проведення позачергових парламентських виборів.
Про це спікер розповів журналістам після зустрічі з президентом Європарламенту Хансом-Гертом Пьоттерінгом.


«Я не впевнений, що країні потрібні дострокові вибори», – сказав він. Яценюк зазначив, що, з одного боку, Конституція чітко передбачає у випадку, якщо парламент не працює протягом 30 днів, то він може бути розпущений Президентом. «Усе залежить від політичних сил: хочуть вони працювати у Верховній Раді чи хочуть чергового туру цього порочного кола виборів», – зазначив спікер українського парламенту.

Зі свого боку, Ханс-Герт Пьоттерінг зауважив, що українські політики мають більше думати про інтереси України. «Моя порада – побачити інтереси країни, але думати кожен день над тим, хто стане кандидатом у президенти чи прем’єри через 2-3 роки», – сказав президент Європарламенту.

«Перед Україною – тривалий шлях до стабільності економіки і демократії. І чим серйозніше працювати, тим більше шансів наблизитись до ЄС», – наголосив президент Європарламенту.

Він висловив переконання у тому, що на перше місце політикам потрібно ставити інтереси України, на друге – інтереси політичних партій, і лише на третє – персональні амбіції. (Кореспондент)