Донецька область: Годзила повертається

Нарешті вчора, 28 листопада, в Маріуполі на території Маріупольського меткомбінату „Азовсталь” вдалося зловити Годзилу – нільського крокодила, що втік з цирку та тримав у жаху жителів міста понад півтора роки. Завдяки хоробрості та винахідливості трудівника меткомбінату Василія Акімова, мандрівник зможе повернутися в рідний цирк, а маріупольці зітхнуть з полегшенням. Крокодил зараз чекає на службовців з МНС, а герой дня Василій скромно розповідає, що бідна тварина не опиралася, бо змерзла та збиралася впасти у сплячку, тому й зловити Годзилу не було важко.


Нагадаємо, що артист цирку „Шапіто” довжиною в метр, який відгукався на ім’я Годзила приїхав з гастролями на Донеччину ще у травні 2006 року, та, не витримавши спеки, втік в море. Як вдалося вижити крокодилу, в якого була перев’язана щелепа та для якого, за запевненнями ветеринарів, довге перебування в морській воді смертельне, залишається спитати в самого крокодила.

Спочатку тварину бачили біля маріупольського судоремонтного заводу, де крокодил лежав на понтоні та приймав сонячні ванни. Потім крокодилова істерія охопила все місто: рептилію бачили на пляжі, у власних огородах, уві сні. Десь у середині серпня в руках наляканих мешканців міста з’явилося фото втікача, яке зробили в районі СР3. Засада, на чолі з капітаном Р.Шерманом, намагалася приманити Годзилу за допомогою шматочків м’яса, що розкидали по берегу. Годзі, або Годзика, як його прозвали маріупольці, за словами його хазяїна А.Караката, можна було привабити білими пацюками, але ані їх, ані морських свинок, якими здогадалися замінити пацюків, в місті не знайшлося.

Далі боротьба між людьми та твариною розгорталася не на користь людей. Годзик знайшов собі тепле містечко з рибою біля місця зливу теплої води з системи охолодження агрегатів ТЕЦ, та вправно уникав усіх пасток, які йому влаштовували люди. Всіх сітьових ресурсів МНС (а це 40 метрів сітей!) не вистачило, щоб зловити проворну рептилію, та начальник управління МНС вже збирався перекрасити червону пожежну машину в зелений колір, бо крокодил втікав тільки-но машина наближалася до місця його проживання.

І ось, нарешті, через півтора роки, людина перемогла представника дикої природи.

Але це ще не кінець африканських пригод жителів донецького регіону. В Першотравенському районі мешкає лама, яка полюбляє втікати від свого хазяїна-фотографа. Спочатку втікачку знайшли в п. Моряків, а у жовтні цього року ламу шукали в районі аеропорту.

Цікаво, яких ще екзотичних тварин тримають донецькі натуралісти?