Депутати не здатні відмовитися від своїх пільг

У проекті постанови про кошторис витрат парламенту на 2008 рік для депутатів залишені всі пільги, які раніше діяли.


Проект постанови ініційований комітетом з питань регламенту, депутатської етики і забезпечення роботи Верховної Ради та розроблений апаратом ВР.

Так, згідно з запропонованим кошторисом витрат, на депутатське житло цього року буде витрачено приблизно 50 мільйонів гривень.

Як розповів перший заступник регламентного комітету Сергій Сас, із цієї суми 10 мільйонів виділяються на грошову компенсацію депутатам для придбання житла і приблизно 15 мільйонів гривень будуть витрачені на проектування нових депутатських квартир.

За словами Саса, члени регламентного комітету були «змушені» зберегти депутатські пільги у 2008 році. «Для їх ліквідації необхідно було міняти чинне законодавство, зокрема, закон про статус народного депутата», — зазначив він.
Але депутати регламентного комітету, за словами Саса, засумнівалися, що найближчим часом зможуть переконати колег по парламенту відмовитися від своїх благ і змінити закон. Тому вирішили проголосувати за кошторис, виходячи з чинного законодавства, передає «Сьогодні».

«Крім того, було доручення глави Верховної Ради, щоб прискорити роботу над кошторисом», – сказав Сас. При цьому на капітальний ремонт адміністративних будівель парламенту в бюджеті закладено 28 мільйонів гривень.

Підтримка санаторно-курортного комплексу Управління справами Верховної Ради обійдеться державі майже в 60 мільйонів гривень. До переліку місць, де можуть провести свої канікули депутати, входять санаторії «Дюльбер», «Нижня Ореанда», «Затока», «Таврійські зорі».

На утримання автобази цього року планується витратити 35,5 мільйона гривень. У 2007 році ця сума складала 28,64 мільйона, у 2006 році — 20 мільйонів. При цьому на придбання нових автомобілів передбачено приблизно 10 мільйонів гривень. (ФорУм)