Парламент ухвалив резолюцію по НАТО

Верховна Рада України прийняла постанову «Про рішення щодо вступу України до організації Північноатлантичного договору (НАТО)». За це рішення проголосували 248 із 423 народних депутатів, зареєстрованих у залі.


Не голосувала у повному складі фракція КПУ. За постанову віддали свої голоси 175 народних депутатів із фракції Партії регіонів, 34 з БЮТ, 19 депутатів з НУ-НС та 20 депутатів з Блоку Литвина.

Проект передбачає, що рішення щодо міжнародного договору про вступ України до НАТО приймається лише за наслідками всеукраїнського референдуму, який може проводитися за народною ініціативою відповідно до закону України «Про всеукраїнський референдум». Також документом оговорено, що голова Верховної Ради України має повідомити генерального секретаря НАТО про це рішення парламенту України.

Виступаючи з мотивів голосування, лідер ПР Віктор Янукович заявив, що радий, що парламент підтримав запропонований регіоналами проект постанови щодо НАТО. “Зазначений проект є свідченням того, що ми відстоювали й будемо відстоювати право народу вирішувати питання щодо приєднання до НАТО, та закріплює можливість будь-яких дій влади щодо приєднання до НАТО тільки після референдуму”, – зазначив лідер парламентської опозиції. (Уніан)