Чорномирдін висловив позицію РФ з приводу голодомору

25 листопада в Україні – офіційний День пам’яті жертвам голодомору. В минулу п’ятницю президент країни В.Ющенко об’явив початок поминального тижня, а також закликав всіх українців 24 листопада запалити свічку у себе в домі, щоб вшанувати пам’ять загиблих.


З цього приводу повноважний посол Російської Федерації в Україні В.Черномирдін заявив журналістам у середу, що треба співчувати жертвам, але не приурочувати цю подію до певних дат. „Тут лише емоції. Ми цього не розуміємо. Відмічаються якісь дати, замість того, щоб висловлювати співчуття”, – пояснив він. Черномирдін також нагадав, що загинули не лише українці, а й росіяни, татари, євреї та люди інших національностей. „Офіційна позиція Росії – голод був”, підкреслив він (rian.ru).

Рік тому український парламент признав голод 1932-33 років геноцидом українського народу. Геноцидом саме української нації голодомор признали ще 11 країн. Нещодавно на заклик президента України В.Ющенка признати голодомор геноцидом українців в ЮНЕСКО відповіли, що співчувають національній трагедії українського народу, але не погоджуються з цим формулюванням. Голод був, люди гинули, але серед них були не тільки українці. Це офіційна позиція не лише ЮНЕСКО та РФ, але й ООН, Ізраїльського Кнесету та Іспанського Парламенту.

За даними деяких українських істориків, на Україні під час голоду 1932-33 рр. загинуло від 7 до 10 мільйонів людей. За інформацією російських вчених, жертвами голоду на Україні стало 3-3,5 мільйонів, в Казахстані та Киргизії – 2 мільйони та в РФСР – 2-2,5 мільйонів людей.