Дні профілактики раку шийки матки на Львівщині

З 15 по 29 жовтня на Львівщині проходитимуть «Дні профілактики раку шийки матки», які стануть частиною програми «Скринінг патології шийки матки», що почалася у 2005 році і проходитиме до 2010 року. У місті будуть розвішані об’яви, які запрошують жінок на огляд до жіночої консультації. Провідні фахівці Львівського державного регіонального онкологічного центру проводитимуть аналіз матеріалів. Бажаний результат цих дій – зменшення хворих тяжкими формами раку шийки матки.


Діагностика на початкових стадіях – головний фактор зменшування проценту смертності від цих хвороб. В усьому світі в розвинених країнах існують програми профілактики та ранньої діагностики.

Все більш актуальною ця проблема стає в Україні, де основними причинами смертності жінок є рак молочної залози та рак шийки матки, як повідомляє сайт. У Львівській області щороку виявляють 600 первинних хворих на рак молочної залози (25% – це вже 3-4 стадія раку), в Україні – 16 тисяч, у світі – 1 мільйон жінок. 30% українських жінок, у яких виявили рак молочної залози, протягом року вмирають. За 8 місяців цього року у Львівському державному регіональному онкологічному центрі на рак шийки матки було проліковано 200 жінок. У 2006 році в області на обліку стояло 2970 тис жінок з цим захворюванням. В рік виявляють близько 250 хворих, з них 11%, протягом року вмирає.

Метою програми, що проводитимуться на Львівщині, є проінформувати населення про ризик цього захворювання, та запросити якомога більше жінок на огляд до лікаря, встановити правильний діагноз і забезпечити ефективне лікування.