В.Ющенко: Українській мові в Криму бути!

20 листопада президент України В.Ющенко видав указ про розвиток української мови та популяризацію української культури в Криму. Згідно з указом, на території Криму треба створити додаткові учбові заклади з навчанням на державній мові та організувати клуби з поглибленим вивченням мови в існуючих україномовних закладах. Також, президент доручив владі поповнити бібліотеки книгами та прес-виданнями на українській мові та створити в Севастополі міжнародний українсько-російський університет (УНІАН).

Для жителів Криму організують гастролі україномовних театральних колективів, забезпечать реконструкцію Кримського українського музичного театру та проведуть показ робіт національного кіномистецтва. Всі заходи щодо втілення указу в життя мають бути затверджені до кінця цього року.

Для більшості жителів Криму на сьогодні рідною мовою є російська. На півострові функціонує 7 україномовних шкіл, є школи з подвійною мовою навчання, є школи, в яких навчання йдеться на трьох мовах – українській, російській та кримськотатарській. Голова Верховної ради республіки А.Гриценко запевнив, що школи з навчанням на українській мові в Криму відкриватимуться тільки за бажанням учнів та їх батьків (rian.ru). Коментуючи новий указ президента, він також сказав: „Все буде залежати від того, скільки буде бажаючих навчати дітей на тій чи іншій мові”. Щоб там не сталося, принаймні один бажаючий навчати кримських дітей на українській мові вже є – це пан Ющенко.