У суботу 14 червня 2008 року о 21:00 на Майдані Незалежності у Києві виступить легенда рок музики Пол Маккартні.

У суботу 14 червня 2008 року о 21:00 на Майдані Незалежності у Києві виступить легенда рок музики Пол Маккартні. Так званий «Independence Concert» був ініційований Фондом Віктора Пінчука. Концерт буде безкоштовним та транслюватиметься у прямому ефірі на «Новому каналі». А мешканці Львова, Харкова, Донецька, Дніпропетровська та Одеси зможуть подивитися пряму трансляцію концерту на екранах, встановлених на головних міських площах.


Сам сер Пол сказав наступне: «Я дуже схвильований, тому, що 14 червня був запрошений зіграти концерт у Києві на Майдані Незалежності. Я та мій гурт будемо там – я переконаний, що на нас чекає великий вечір. Я маю надію побачити там усіх вас. Так що приходьте – це буде незабутній день для всієї України. І нехай ритми рок-н-ролу об’єднають нас усіх”.

До приїзду легендарного «бітла» на головній площі столиці готується сцена і шоу за найвищими світовими стандартами. За словами организаторів, «для нього не тільки написаний окремий сценарій, а й монтується унікальна сцена, звукове обладнання, що враховує особливості ландшафту Майдану Незалежності, встановлюються екрани, на яких транслюватиметься відео, спеціально підготовлене для київського Independence concert.»

Понад 50 вантажних автомобілів доставили до Києва сцену, яка стане найбільшою, що будь-коли була споруджена в Україні, – з Бельгії і Шотландії, світло Vari Lite – з Англії та Латвії (його встановленням керуватиме Лерой Бенетт (LeRoy Bennett), один з трьох провідних світових сет-дизайнерів), звук Clair Brothers – найпрестижніший звук світового рівня – зі Швейцарії та Польщі, відео екрани XL Video – з Англії та України.

6 червня відкрився офіційний сайт концерту – www.independenceconcert.kiev.ua – на якому міститься загальна інформація про подію.

Щодо репертуару, Маккартні співатиме те, чого, без сумнівів, очікують від нього прихильники його творчості. «Я просто хочу, щоб слухачі добре провели час. Саме для цього я буду в Києві. Звісно, завжди виникає спокуса спробувати зробити щось дуже інакше. Але ж неможливо не виконати найкращі пісні. А мені здається саме їх хочуть почути багато людей. І, якщо я граю концерт і не виконую «Hey Jude», напевно, я випускаю важливу мить. У Києві я хочу побачити, як усі люди на площі співають. Я хочу бути причетним. Отже, кілька сюрпризів буде, але в основному, буде те, чого чекають глядачі» – запевнив співак.

З 7 по 29 червня в Києві пройде перша виставка експонатів із приватних колекцій українських шанувальників ліверпульської четвірки: дискографія, вирізки з газет і журналів, постери та саморобні конверти до вінілів і платівки “на кісточках”, фото учасників руху з далеких 60-х, клубні футболки і прапори, що побували на концертах Маккартні в Петербурзі та Москві.

Сер Пол Маккартни особисто відвідає виставку, що відкрилася 7 червня у ТЦ Глобус.
Також, в рамках свого візиту, Пол Маккартні привезе до України експозицію з 40 картин, яка стане першою персональною художньою виставкою зірки рок-н-ролу у Східній Європі.