Хліб на Україні дорожчає

Незважаючи на зусилля Кабміну зупинити ріст цін на хлібну, молочну, м’ясну продукцію та олію, інфляція за останні дев’ять місяців досягла 8,6% – найвищого рівня з 2000 року.


На сході та півдні України хліб за останній час подорожчав на 40 копійок. Експерти кажуть, що це тільки початок. За словами замгендиректора „Укрхлібпрома”, що виробляє майже 70% хліба у країні, ціни на хлібну продукцію мають зрости на 15-20%. Це підвищення вже торкнулося мешканців Криму, Харкова та Луганська. На Львівщині, за словами замгубернатора І.Стефанишина, ціни на хліб можуть зрости на 10% у зв’язку з очікуваним подорожчанням борошна.

Найдешевіший хлиб поки що залишається у Києві. За деякими прогнозами ситуація може змінитися вже на початку наступного року. О той же час, позиція мера Київа Л.Черновецького досить чітка: горадміністрація повинна й надалі стримувати ріст цін на батон, житній та пшеничний хліб.

Однак хліб не єдиний продукт харчування, ціна якого зазнала змін в останній час. За матеріалами КоммерсантЪ-Украина, лідерами стали сонячне масло (с початку року на 40,5%), молоко (15,4%), вершкове масло (20,4%) та яйця (18,9%).
Слід зауважити, що через дефіцит зерна у світі, хліб дорожчає не тільки в Україні.