Головний символ Балаклави завалився

В ніч із 16 на 17 липня завалилась третина верхньої башти Чембало в Балаклаві, яка є головним символом міста. Потерпілих немає.


Про це Новому Региону повідомив представник Управління МНС у Севастополі Сергій Курочкін.

“Завалилась частина верхівки вежі. Частина впала усередину, частина – розсипалася по горі. Причини поки невідомі. По діаметру вона залишилася цілою. Не знаю, що послужило причиною. Може, дощ дав просісти ґрунту, ніяких поштовхів не було, рудоуправління зранку нічого не підривало начебто. Це – найвища вежа, що стояла в лісах”, – сказав він.

Депутат Балаклавської районної ради Севастополя Андрій Соболєв у свою чергу повідомляє, що обвалилася практично вся вежа, стоїть гола стіна. «Це – найвища вежа Генуезької фортеці, головний символ Балаклави. Всі просто шоковані. 5 із лишнім століть вона простояла, і нічого не було. Жителі сходяться на думці, що руйнування вежі – результат її псевдореставрації, що проводилася більше 3 років. Але висновки буде робити комісія”, – сказав депутат.

За словами Соболєва, швидше за все, вежу спробують відновити – “більших грошей це не коштує”, хоча він визнає, що це буде вже всього лише реконструкція.

Зазначимо, що фортеця Чембало входить до складу державного історико-археологічного заповідника Херсонес Таврійський. Останні кілька років працівники заповідника укріплювали вцілілі фортифікаційні споруди фортеці, однієї з популярних кримських визначних пам`яток. Чембало датується XIV-XV століттями.

За матеріалами: РИА Новости, Новый Регион