В шахті ім.Засядько стався третій вибух

Новий, та вже третій за останні два тижні, вибух стався на сумно звісній шахті ім.Засядько в Донецьку у неділю 2 грудня. П’ятеро рятівників загинуло та 30 гірників постраждало. Гірники, отруєні рудничним газом, знаходяться в лікарнях. Про це повідомляють в Держпромгірнадзорі (rosbalt.ru). Штрек, в якому пролунав цей вибух, знаходиться в тому ж горизонті (1078 м ), де сталися перші два вибухи.


1 грудня в результаті вибуху в шахті, де працювало 385 чоловік, від отруєння газами постраждали 54 людини. Це сталося, коли рятівники розбирали завали від попереднього вибуху. Також, на шахті продовжувалися роботи, хоча пожежа, яка сталася внаслідок попереднього вибуху, ще не була потушена.

Жертвами першого вибуху, що пролунав 18 листопада, стали 91 гірняк, доля 10 залишається невідомою та 40 постраждалих залишаються в лікарнях у різному стані важкості. Це – найкрупніша аварія на шахтах в історії України.

Володарі шахти висказували готовність закрити шахту, а після другого вибуху в.о. віце-прем’єра А.Клюєв заявив, що цю шахту можна перетворити на спеціальний науковий центр з вивчення методів здобичі вугілля на великих глибинах. Але зараз, після третього вибуху, шахта ім.Засядько більш схожа на братерську могилу. Щоб запобігти подальших трагедій, щось має буди зроблено вже сьогодні, бо ситуація нагадує жахливе зачароване коло.

Зараз на шахті очікують прибуття А.Клюєва та В.Януковича.