2008-й рік оголосили роком замків і палаців на заході України

У Львові підписали декларацію про оголошення 2008-го роком замків і палаців – це зробили керівники шести обласних рад Західної України – Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської й Хмельницької областей.


Як розповів голова Львівської облради Мирослав Сеник, «на наші регіони припадає основна частина замкової й палацової спадщини України. Тисячі туристів відвідують замки в Олеську, Золочеві, Жовкві, Підгірцях, Мукачеві, Ужгороді, Луцьку, Кам’янець-Подільському й іншому містах. Ми плануємо по черзі на території кожної області проводити спільні заходи, які будуть популяризовати ці пам’ятники, привертати до них увагу широкої громадськості».
Вже підготовлено до друку календар замків Галичини, та створено відповідний каталог. Серед заходів, запланованих протягом року, є також створення законодавчих пропозицій, що сприятимуть припливу як вітчизняних, так і закордонних інвестицій для реставрації.

Як розповів Сеник, першорядним завданням є внесення законодавчих змін, які б дали можливість залучати приватний капітал для порятунку замків від руйнування. Більшість фахівців вважають, що ні держава, ні місцеві бюджети не можуть реконструювати ці пам’ятки, тому варто звернутися до європейської практики й давати замки в приватне управління. (Кореспондент)