Ти – мені, я – тобі

Якщо Росія вимагатиме від українців реєстрацію на перебування на своїй території більше 3 днів, Україна має наміри зробити те ж саме. Про це заявив прес-секретар українського МЗС Андрій Дещиця. Зараз безреєстраційний строк перебування українців та росіян в гостях один у одного – 90 днів. В Росії ще на початку 2007 року біли прийняті нові міграційні правила, але це не торкалося українських громадян. Але кілька днів тому російське МЗС офіційно заявило про наміри змінити це положення не на користь українців.


Відтепер, кожен іноземець має стати на міграційний перелік після трьох днів перебування на території держави. Процес цей, як вважають у російському МЗС, нескладний. Людина, що зупиняється в готелі, має заповнити анкету, та все інше вже справи готелю. Якщо ви зупиняєтесь у родичів чи друзів, вони мають заповнити анкету з даними свого паспорту та паспорту гостя на пошті та отримати відривний купон, який можна бути пред’являти міліції.

Внаслідок, як повідомляє „Ехо Москви”, всі громадяни Росії, що знаходитимуться на території України більше трьох днів, також матимуть обов’язково зареєструватися, та ця постанова може бути введена вже 1 січня 2008 року. А.Дещиця вважає, що це вимушена дія, на яку матимуть піти в Україні у відповідь на введення аналогічного принципу реєстрації українців в Росії. „Ми будемо діяти згідно з принципами взаємності”, – каже він (kp.ru).

В Російській Федеральній Міграційній Службі ситуацію не драматизують. „Ми не можемо якось відноситись до планів української сторони. Якщо хочуть – нехай вводять”, – заявив „Інтерфаксу” прес-секретар ФМС К.Порторанін. Він виразив надію, що українська сторона не дискримінуватиме громадян Росії та правила перебування на Україні будуть однакові для всіх іноземців.