Путін і Ющенко спілкувалися щодо несплати за газ

Як повідомляє прес-служба Кремля, Президент РФ Володимир Путін обговорив по телефону з Президентом України Віктором Ющенком проблематику виконання українською стороною домовленостей у газово-енергетичній сфері, досягнутих 12 лютого в Москві. Розмова відбулася за ініціативою української сторони. Під час бесіди з Путіним Ющенко дав найвищу оцінку президентським виборам, що відбулися в Росії.


У понеділок, 3 березня, о 9.34 за київським часом ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» отримала телеграму ВАТ «Газпром» з повідомленням про скорочення на 25% постачань газу в Україні.

Пізніше начальник Управління зв’язків з громадськістю НАК «Нафтогаз України» Валентин Землянський повідомив, що «Газпром» скоротив постачання газу до України ще на 10% – до 46 млн. кубометрів.

Як раніше заявляв офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов, Україна не повністю розплатилася за постачання 2007 року і з початку 2008 року продовжує неоформлене споживання палива.

Крім того, не дивлячись на досягнення в лютому домовленостей про перехід до нової схеми постачань газу, який припускає пряме створення «Газпромом» і «Нафтогазом» двох нових СП для постачань газу і його збуту замість існуючих монополіста-експортера RosUkrEnergo і монополіста-імпортера «Укргаз-енерго», відповідні документи до цих пір не підписані. (ФорУм)