Україна ще не визначила своєї позиції щодо статусу Косово.

Президент Ющенко повідомив, що доручив міністру закордонних справ України провести двосторонні консультації зі стратегічними партнерами України – ЄС, Росією, США та іншими для наближення до прийняття рішення. Президент наголосив, що Україна виходить з національних інтересів і міжнародного права, говорячи про «таке особливе рішення».


«Непоступливість і радикалізм сторін, які приймають безпосередньо рішення щодо визнання чи невизнання суверенітету Косово, значно шкодить загальному процесу», зауважив він.

Водночас, Україна виходить з того, що для рішення визнання або невизнання суверенітету для більшості країн ще потрібен час. Він вважає, що для того, що більшість країн ще не висловила свою точку зору, є багато причин. Перша, за словами В.ЮЩЕНКА, визначає і українську поведінку. «Ми виходимо з того, що можливості переговорного процесу, можливості переговорного врегулювання ще не вичерпані», – сказав Президент – «формула і модель врегулювання статусу Косово не є прецедентом, навіть виходячи з того, що по цьому замороженому конфлікту існує спеціальне рішення Ради безпеки ООН, і вже саме це рішення робить розгляд цієї ситуації як безпрецедентний». Він підкреслив, що Україна буде підходити до ухвалення свого рішення щодо статусу Косово не як до прецеденту стосовно інших заморожених конфліктів.

Нагадуємо, що 17 лютого 2008 року парламент Косово одноголосно ратифікував Декларацію про незалежність краю. Бєлград, у свою чергу, визнав акт про проголошення краєм незалежності недійсним і закликав міжнародне співтовариство «анулювати його, як порушуючий міжнародне право». (Уніан)