Тимошенко намагається змінити положення щодо зони вільної торгівлі з Росією

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко доручила міністру економіки підготувати пропозиції щодо створення нових форм зони вільної торгівлі, які сприятимуть зняттю обмеження на український експорт у Росію, та простимулюють РФ відмовитися від стягнення мита з експортованої нафти.


Нагадаємо, що Україна уклала договори про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) із країнами-членами СНД ще в 1992-1994 роках. Тема створення нової ЗВТ у ході двох останніх візитів президента Віктора Ющенко в Москву не піднімалася. Як розповів голова комітету Верховної ради з питань податкової й митної політики Сергій Терьохін, пропозиція створення нової ЗВТ є ініціативою Києва.

На думку експертів, Росія може скасувати обмеження на імпорт при вступі у СОТ, але збереже мито на нафту.

За даними Держкомстату, експорт українських товарів у Росію в січні-листопаді 2007 року досяг 25,9% – $11,532 млрд (імпорт – $15,185 млрд). Основними напрямками українського експорту в Росію є продукти харчування й машинобудування, російського імпорту в Україну – природний газ і нафта. Нещодавно Росія ввела квоти на імпорт із України спирту, цукру й труб великого діаметру (їхнє скасування заплановане на 2012 рік). (Кореспондент)