Тимошенко планує змінити форму правління в Україні

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко оголосила, що Верховна Рада України готова підтримати зміни до Конституції, які передбачатимуть перетворення України на парламентську республіку.


Про це прем’єр заявила на конференції «Україна-ЄС: назустріч спільним викликам».

«Шанс пройти через парламент має тільки парламентська форма правління», – зазначила вона, додавши, що, на її думку, президентська форма правління не отримає підтримки українських депутатів.

За словами Тимошенко, «в Україні щодня проходять дискусії щодо того, яку форму державного управління вибрати, і, на жаль, досить часто погляди тих чи інших політичних команд на це питання змінюються залежно від того, де знаходяться політики: у владі чи в опозиції. Це – неправильно».

Як вважає прем’єр, конституційна реформа в Україні назріла, оскільки на сьогоднішній день фактично існують дві виконавчі гілки влади: одну очолює Президент, іншу – прем’єр-міністр.

Наприкінці свого виступу Тимошенко у котрий раз запевнила, що її команда не змінює поглядів і вважає, що і президентська, і парламентська форма державного устрою можуть бути ефективними, якщо вони правильно побудовані, з необхідною системою стримань і противаг. (ФорУм)