Шторм в Криму. Наслідки

Жахливі наслідки залишив після себе потужний шторм, що прийшов до Чорноморського узбережжя України вночі 10 листопада. Висота хвиль перевищувала 5 метрів, а сила шторму дорівнювала 8 балів. Швидкість вітру сягала 108 км/год, та, за даними гідрометеоцентру МНС України шторм триватиме ще кілька днів та у наступні кілька діб очікується вітер швидкістю 15-20 м/сек.


За словами місцевих жителів, в багатьох населених пунктах немає електроенергії та отопленя, а з деяких хатин позривало дахи. Рух електричок в Криму було тимчасово зупинений.

Чорноморський флот Росії вчасно отримав повідомлення про шторм, та ще у п’ятницю кораблі ЧФ були переведені в небезпечні місця, де вони змогли вкритися від північно-західного вітру (nr2.ru).

Між іншим, в бухті біля Севастополю затонуло вантажне судно, що перевозило металобрухт з Маріуполя в Сірію та належало грузинській компанії. З 17 членів екіпажу врятувати на сьогодні вдалося лише двох.

В Артилерійській бухті Севастополю затонув катер, а в Стрелецькій – яхта.

В районі Судаку проводиться рятувальна операція по евакуації членів екіпажу з винесеного на мілину судна „Віра Волошина”, що перевозило сільхозтехніку з Румунії в Новоросійськ.

Також, біля порту Керч шторм знищив вантажне судно „Вільногорськ”, навантажене сіркою. На допомогу екіпажу вийшли катера прикордонної служби України.

В Керченьскій протоці ударом хвилі був розколотий навпіл російський танкер „Волга-нафта 139”, з якого в море витекло біля 1200т. мазуту.

За кілька кілометрів від коси Тузла сіли на мілину дві баржи з мазутом.

Екологи вже зараз б’ють тревогу, бо, як повідомив заступник голови російської державної природоохоронної служби О.Мітвол, для ліквідації наслідків аварії потрібно буде кілька років (bbc.co.uk). Також, екологи стривожені втечею сірки, вплив якої на навколишню середу може бути ще жахливішими.