Як врятувати українське кіномистецтво

24 жовтня в Києві відкрився третій кіноринок „Молодість”, протягом якого організатори планують визначити шляхи для покращення стану української кінематографії.


Тим, хто цікавиться українським кінематографом, гарно відомо, що справи на вітчизняній ниві кіномистецтва не такі гарні, як того б хотілося. В Україні кожного року знімається чимало художніх стрічок та серіалів, але більшість з них – це продукція зарубіжних компаній (в основному російських), призначена для закордонної публіки.

За словами генерального директора „Ялтінської кіностудії В.Тарана: „…На сьогодні положення в українському кінематографі далеко не просте. На мій погляд, проблема у тому, що в Україні немає чіткої єдиної політики у галузі кінематографії. Якщо в Україні знімають 7-8 стрічок, то у наших сусідів – Росії, за підтримкою роблять 300 стрічок на рік! Чому так відбувається? Це питання слід задати представникам влади, політикам, які ніяк не поділять між собою власність та не вирішать питання двоєвладності.”(www.day.kiev.ua)

„Національний фільм ніяк не може конкурувати з іноземним. Не тому, що він гірший, а виключно через економічне положення. Поки фільм з кіностудії потрапить до кінозалу, він 4 рази сплатить НДВ”, – розповіла Новому Регіонові керівник служби кінематографії при Мінкультури туризму України А.Чміль. Цю ситуацію, вважає вона, можна спробувати вирішити в рамках кіноринку „Молодість”, де буде обговорюватися проект змін до законодавчої бази.

Тож, щоб відродитися, українська кінематографія потребує якісного прориву за підтримкою держави. Треба повернути повагу громадян до вітчизняного кіно, та сьогодні це у великій мірі залежить від розуміння владою важливості цього процесу.