Новинки паркування у Київі

Мер Києва підписав угоду, згідно з якою віднині заборонено паркування та в’їзд автотранспорту на тротуари Хрещатику, центральної вулиці столиці. “Для того, щоб створити належні умови та впорядкувати рух пішоходів по центральній вулиці міста, паркуватися на тротуарах Хрещатика відтепер заборонено”, – повідомив перший


заступник голови КМДА Денис Басс. Він заявив, що дорожні знаки, що попереджатимуть про нові умови, встановлять вже до кінця березня. Це не стосується лише автомобілів спеціального призначення, таких як швидка допомога, пожежні машини та інші, автомобілі, що обслуговують комерційні заклади на Хрещатику (kiyany.obozrevatel.com).

Нові правила паркування торкнуться й інших районів столиці. З першого травня сплатити за паркування можна буде за допомогою смс. Водії, що вирішать скористатися мобільними телефонами замість паркувальних талонів, мають придбати в кіосках „Союз-друку”, „Київпастрансу” та в касах метро стартовий пакет з наклейкою для контролю та картою для поповнення рахунку. Номер місця паркування та номер автомобіля відправляються смс-повідомленням на номер „516” одразу ж після паркування. Покидаючи парковку, треба відіслати смс з літерою „С” – „стоп”. Щоб отримати інформацію про свій рахунок, треба надіслати смс з літерою „І” – „інформація”.

Колеса автомобілю, власник якого не сплатив за паркування, блокуватимуться. Визволити свого улюбленця можна буде лише сплативши штраф у розмірі 100 гривень, або скористувавшись порадою автомайстра СТО М.Задорожного. „Простіше за все, – радить він, – спиляти ножівкою по металу краб. Так робить більшість людей. Якщо немає ножівки, спробуйте спустити колесо. Коли тиск в шинах падає, за допомогою викрутки можна підчепити краб та зняти його. Потім знову накачати колесо та поїхати. ” (kp.kiev.ua)