Мерія Києва увіковічить ім’я видатних киян

Мер Києва Л.Черновецький видав указ про встановлення пам’ятного знаку знаменитому художнику Казиміру Малевичу, що народився в столиці.


Знак буде встановлено на вулиці Володимиро-Либідській за кошти спонсорів. Малевич народився у Києві в 1878 році в сім’ї вихідців з Польщі. Він навчався в Київській малювальній школі Н.І.Мурашко, а в 1905 році переїхав до Москви, де займався в студії Ф.І.Рерберга. Для загальної людини, ім’я художника пов’язано з картиною „Чорний квадрат”, але Малевич випробував свої сили не лише в авангардних напрямках живопису, але й в скульптурі, імпресіонізмі, містичному символізмі, постімпресіоністичному „примітивізмі” та інших напрямках.

Також, ім’я ще одного видатного киянина увіковічить меморіальна дошка. На вулиці Панаса Мирного встановлять пам’ятну дошку Леоніду Юзькову (mediaua.com.ua). Л.Юзьков був першим головою Конституційного суду України. Народився віну 1938 році у селі Новоселиця Полонського району Хмельницької області та навчався на юридичному факультеті та в аспірантурі Київського університету ім.Т.Шевченка. У 1990 він керував робочою групою з розробки проекту Декларації про державний суверенітет України. У липні 1992 Юзьков був обраний головою Конституційного суду України. Він був членом Венеціанської Ради Європи “Демократія через право” та очолював групу науковців, які розробили концепцію Основного Закону, а пізніше – робочу групу з розробки проекту нової Конституції України.