Віктора Черномирдіна відкликають із Києва

Посла РФ в Україні Віктора Черномирдіна, що уже сім років обіймає цю посаду, відкликають із Києва, повідомляє Независимая газета. Відставку посла пов’язують із ослабленням позицій російського посольства в українській політиці та загостренням російсько-українських відносин.


Джерело НГ у МЗС РФ фактично підтвердило інформацію. Водночас воно зазначило, що Черномирдіну ще не знайшли заміни, а конкретна дата його відкликання залежить від президента Росії Дмитра Медведєва. За інформацією газети, Москва почекала, доки Київ призначить свого посла у РФ, а тепер дасть гідну “кадрову відповідь”.

НГ зазначає, що українські політики вважають формальним приводом для швидкої заміни посла роздратування російської влади провалом святкування Дня Росії в Україні, що відзначалось 12 червня. Цього року на прийом, що проводився в Національному палаці Україна, прийшли тільки колишні українські лідери, зокрема екс-президент Леонід Кучма, а також функціонери опозиційних партій. Нинішнє українське керівництво свято просто проігнорувало. Також настрої щодо необхідності замінити Віктора Черномирдіна підживило святкування 225-річчя Севастополя, яке відбулося за українським а не російськими сценарієм.

І хоч у сфері економічних зв’язків між обома країнами все більш-менш стабільно, у політичній частині міждержавних відносин визрівають щоразу нові суперечки.

«У цьому контексті можна згадати вже не тільки тему “прав російськомовних громадян України”, яку давно експлуатують, але й нові проблеми на кшталт таких, як спроби офіційного Києва винести на міжнародне обговорення тему Голодомору 1930-х років як геноциду українського народу, героїзації воїнів Української повстанської армії Організації українських націоналістів (ОУН-УПА). Не кажучи вже про прагнення Ющенка максимально швидко інтегрувати Україну в структури НАТО, що спричинило намір в однобічному порядку вирішити питання про виведення Чорноморського флоту РФ із Криму», – наголошує Независимая газета.

Нагадаємо, Віктора Черномирдіна було призначено на посаду надзвичайного та повноваженого посла Російської Федерації в Україні у 2001 році.

За матеріалами Независимая газета, Новинар.