Харків – Китай: майбутні партнери по бізнесу

Весь цивілізований світ будує свої заводи та виробляє продукти у Китаї. В свою чергу Китай збирається будувати заводи та налагоджувати виробництво в Україні. Заступник Харківського міського голови Михайло Фатєєв зустрівся у міськвиконкомі з делегацією Китайської Народної Республіки на чолі із заступником голови Товариства «Китай-Україна», першим послом КНР в Україні паном Чжан Чженем (Офіційний сайт Харківської Міськради).

Пан Чжан Чжень відзначив декілька конкретних напрямів можливої бізнес-співпраці з харків’янами:
– будівництво крупного заводу з виробництва світильників різноманітного призначення;
– створення заводу з виробництва кабелів;
– випуск запчастин для автомобілів;
– виробництво будматеріалів нового типу;
– створення компанії зі спрощення митних процедур.

Заступник міського голови з гордістю відзначив, що зв’язки України з Китайською Республікою «є настільки давніми, що, мабуть, навіть історики не в змозі точно сказати, коли між нами розпочався природний обмін товарами. Сьогодні ці зв’язки тільки міцнішали і набули якісно новий рівень».

Нагадаємо, в травні харківська делегація на чолі з міським головою Михайлом Добкіним відвідала Китай і презентувала можливості міста Харкова. Крім того, Харків, який є науковим центром України, залучає студентів з різних країн, у тому числі і китайських. Цього року в Харківському політехнічному університеті навчаються 170 майбутніх китайських фахівців. Загалом, починаючи з 1992 року на харківській землі одержали путівку в життя більше 500 китайських студентів.