Forbes визнав Одеську оперу однією з найцікавіших пам`яток Східної Європи

Авторитетний журнал Forbes включив будівлю Одеського Національного академічного театру опери і балету в перелік 11 найцікавіших та визначних пам`яток Східної Європи.


Одеська опера є єдиним театром у цьому списку. Також, з України Forbes до свого переліку обрав ще найбільша печера Криму – Красна.

Крім того, в цьому списку одинадцяти найцікавіших визначних пам`яток – Старомєстська площа в Празі (Чехія), Замкова гора (Угорщина), музей-заповідник «Петергоф» (Росія), археологічний комплекс «Небет Тепе» (Болгарія), Національний парк «Плітвіцкі озера» (Хорватія), соляна шахта у Велічку і Ланьцутський замок (обидва – Польща), фортеця Берат (Албанія) і озеро Блед (Словенія).

Як не дивно, але за підсумками акції «7 чудес України», що відбувалась у минулому році, будівля Одеської опери не потрапила до рейтингу.

Нагадаємо, що перший театр опери і балету в Одесі почав працювати в 1809 році. Через 64 роки, в 1873 р., будівля згоріла. Але в 1887 році було споруджено нинішню будівлю, архітектура якої поєднує риси ренесансу і бароко (автори проекту – австрійські архітектори Ф.Фельнер і Г.Гельмер). Одеський оперний вважається одним з найкрасивіших у світі оперних театрів. (Уніан)